تبلیغات
معلمان ایران - مطالب بهمن 1393

هر شب سحر خورشید را بیدار كردم / عفریت شب را بر فراز دار كردم

قوی ترین و ضعیف ترین وزیران روحانی

تاریخ:شنبه 18 بهمن 1393-07:52 ب.ظ

 قوی ترین و ضعیف ترین وزیران روحانی  

 

در نظر سنجی که سایت عصر ایران درباره دولتمردان آقای روحانی انجام داده،آقایان 1- محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه،

2- سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت 

3- و بیژن زنگنه وزیر نفت،

حایز رتبه های اول تا سوم از نظر محبوبیت در بین کاربران قرار گرفتند.

قعر جدول متعلق به آقایان علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش و محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان می باشد!!! که کمترین امتیاز را از کاربران کسب نمودند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تو کز محنت دیگران بی غمی...

تاریخ:دوشنبه 13 بهمن 1393-08:26 ق.ظ

 تو کز محنت دیگران بی غمی...

 

معلم دانش آموزی را صدا زد و گفت،  شعر بنی آدم را بخوان،
دانش اموز شروع کرد :


بنی آدم اعضای یک پیکرند
که در آفرینش زیک گوهرند 


چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار


بعد ساکت شد. معلم گفت بقیه اش؟  

گفت :آقا ! نتونستم حفظ کنم،  مادرم مریضه و گوشه خونه افتاده،  پدرم سخت کار می کنه و خرج دوا و درمونشو میده،  من باید کارهای خانه را انجام بدم و به خواهر و برادر کوچیک ترم هم رسیدگی کنم،  به خدا وقت نکردم،  ببخشید.
معلم گفت : همین!  ببخشید؟  این که نشد جواب!  همه مشکل دارن،  باید درستو می خوندی. مشکل تو به من مربوط نیست.  
در این لحظه پسر با چشمانی خیس گفت : آقا یادم اومد. 


تو کز محنت دیگران بی غمی
نشاید که نامت نهند آدمی...
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رشد فرهنگی در ژاپن

تاریخ:یکشنبه 12 بهمن 1393-08:32 ق.ظ

رشد فرهنگی در ژاپن


یک:
دانش آموزان همراه با مدرسان هر روز به مدت ربع ساعت به نظافت مدرسه می پردازند و این کار باعث تربیت نسلی متواضع و حریص بر نظافت می گردد.

دو:
هر شهروند ژاپنی که سگ داشته باشد، همیشه کیف و کیسه های خاصی برای برداشتن فضولات آن به همراه دارد.
حرصشان بر نظافت، سرلوحه  اخلاق خود قرار داده اند.
ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ترویج فرهنگ اصیل اسلامی و گسترش فرهنگ تحزب بهترین شکل مردم سالاری را محقق می کند

تاریخ:شنبه 11 بهمن 1393-07:31 ب.ظ

آیت الله هاشمی رفسنجانی:
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به چهارمین کنگره انجمن اسلامی معلمان کشور گفت: ترویج فرهنگ اصیل اسلامی و گسترش فرهنگ تحزّب اگر در جامعه نهادینه شود، مردم سالاری دینی در بهترین شکل ممکن محقق خواهد شد.


به گزارش سلام خبر از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیام خود به این کنگره آورده است: اختصاص واژه فرهنگیان به معلمان در کشور ما، ریشه در یک باور قدیمی و شاید یک اعتقاد دینی دارد که اگر چه فرهنگ، مفهومی عام از گفتار، رفتار و کردار مردم یک جامعه را شامل می شود و در بایدها و نبایدهای مکارم و رذایل اخلاقی نهفته است و متولیان فراوانی دارد، اما بن مایه و اساس فرهنگ هر جامعه ای را دانش آموزان جوانی شکل می دهند که در آینده پس از گذراندن مدارج عالی علمی در دانشگاه و حوزه، مدیران و مسؤولان جامعه می شوند که برای همه آموزه های دینی و علمی از معلمان درس می گیرند.

در این پیام رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده است: تسمیه معلمان به فرهنگیان برخاسته از حُسن انتخاب و مصداق روشن ارتباط معنایی و محتوایی این اسم و مسمّاست.

هاشمی رفسنجانی در پیام خود یادآور شده است: معلمانی که به خاطر حضور از نخستین روزهای آغاز نهضت روحانیت تا پیروزی انقلاب اسلامی، گواهی می دهم مشعل مبارزه را با هدایت بزرگانی چون آیت الله شهید دکتر بهشتی، شهید دکتر باهنر و شهید دکتر رجایی، در مدارس زنده نگه می داشتند و با تأسیس انجمن های اسلامی، هم باعث نشر تعالیم اسلام و تشیّع در جامعه وسیع معلمان و دانش آموزان می شدند و هم از پیش روی تفکرات کمونیستی و لیبرالیستی در ضمیر پاک و روشن و اندیشه های جوانان و نوجوانان جلوگیری می کردند.

وی در پیام خود به کنگره فرهنگیان آورده است: این قشر عزیز و خدوم پس از پیروزی انقلاب نیز در همه مراحل و گردنه های سخت تثبیت و تداوم، مخصوصاً هشت سال دفاع مقدس به تمام معنا، معلمان مکتب عشق، ایثار، فداکاری و علم بوده اند.

هاشمی رفسنجانی خطاب به کنگره فرهنگیان آورده است: خدای بزرگ را شکر می کنیم که این قشر عزیز و زحمتکش علیرغم ناملایمات معیشتی، هیچ وقت در تفکرات علمی و سیاسی خویش راکد نبوده اند و برای پرهیز از مُرداب و در آرزوی دریا شدن، همیشه جاری بوده اند و فعالیت های انجمن های اسلامی فرهنگیان کشور یکی از نمونه های آن است.

در بخش دیگری از پیام رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده است: تلفیق تفکرات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و دینی افراد و گروه های کوچک و ترکیب آن در کانون انجمن های اسلامی، یعنی تضارب آرای گوناگون در « یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ» و انتخاب بهترین ها براساس خرد جمعی در « فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ » است که بشارت خداوندی به بندگان خاص خویش در « فَبَشِّرْ عِبَادِ» می باشد.

وی در پایان پیام خود با تشکر از همه زحماتی که معلمان عزیز در 35 سال گذشته برای تعمیق تفکرات امام راحل در جهت استقرار یک نظام سیاسی، آن هم با ساختار تعالیم و مبانی مکتب اهل بیت(ع) کشیده اند ابراز امیدواری کرد که مباحث و موضوعات کنگره سالانه کانون انجمن های اسلامی فرهنگیان کشور، برای ترویج فرهنگ اصیل اسلامی و گسترش فرهنگ تحزّب مفید باشد که وقتی این دو، در جامعه نهادینه شوند، مردم سالاری دینی در بهترین شکل ممکن محقق خواهد شد.
منبع: ایرناداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برگزاری چهارمین کنگره انجمن اسلامی معلمان ایران

تاریخ:چهارشنبه 8 بهمن 1393-02:59 ب.ظ

برگزاری چهارمین کنگره انجمن اسلامی معلمان ایران

 آمارهای نگران کننده از آموزش وپرورش ...!!!

صدای صنعت –مصاحبه اختصاصی صدای صنعت با جناب آقای حسن خلیل آبادی نایب رییس و سخنگوی انجمن اسلامی معلمان ایران و عضو علی البدل شورای شهرتهران

***صدای صنعت – جناب اقای خلیل آبادی انجمن اسلامی معلمان ایران در شرف برگزاری کنگره ای می باشد. لطفا در خصوص تاریخچه انجمن اسلامی و کنگره های برگزار شده، توضیح بفرمایید ؟

ایشان در پاسخ به صدای صنعت گفت: انجمن اسلامی معلمان یکی از تشکل هایی است که در بحبوحه انقلاب اسلامی به پیشنهاد شهید رجایی توسط جمعی از معلمین بوجود آمد و در  پیروزی انقلاب اسلامی و ثبات آن  نقش بسزایی داشت و خوشنام ترین افراد فرهنگی در این انجمن عضو بوده و هستند و موسسین اولیه این انجمن آقایان شهید بهشتی ، شهید باهنر ،شهید رجایی، شهید موسوی، دکتر اسدی لاری،  مهندس گنابادی، مرحوم کتیرایی و سرکار خانم دستغیب بودند . در سال  1356 این انجمن تشکیل شد و هسته های آن در استان ها و شهرستان ها بوجود آمد،  انجمن اسلامی معلمان قبل از انقلاب شروع به سازماندهی و برنامه ریزی برای اعتصابات و اعتراضات معلمین کرد .


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آش چقدر شور شده؟

تاریخ:دوشنبه 6 بهمن 1393-09:27 ق.ظ

  آش چقدر شور شده؟

ببین آش چقدر شور هست ، که صدای خبرگزاری فارس ( یار غار و مدافع همیشگی احمدی نژاد) هم در آمد !

البته این هم قربانی کردن گوسفند مرده، در جلوی میهمان، برای منت گذاشتن بر سر ملت ،برای القای بی طرفی و جدا بودن فارس از مردودین است ، لذا خیلی در خصوص نیت شون خوش بین نباشید، اما خواندنش جالبه :
خبرگزاری فارس در روز 5بهمن ساعت 18:44 با توجه به بیانیه دفتر احمدی نژاد نوشته :

به کارگیری واژگانی چون «حتی با فرض صحت» و «قبول رسیدگی قانونی و صحیح» برای اتهامات منجر به محکومیت نهایی آقای محمدرضا رحیمی بیانگر آن است که رئیس جمهور سابق و دفترش هنوز هم باور نکرده و یا نمی خواهند باور کنند که آقای معاون اول توسط مرجع ذیصلاح قانونی یعنی دستگاه قضایی با طی روال قانونی، بازجویی، تفهیم اتهام ، محاکمه و محکوم شده است .

بقیه را در خود سایت خبرگزاری فارس مطالعه فرمایید.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931105001236
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درس اجباری مبارزه با مواد مخدر

تاریخ:دوشنبه 6 بهمن 1393-07:59 ق.ظ

طرح دو واحد 'درس اجباری مبارزه با مواد مخدر' در دانشگاه‌های ایران


بیشتر معتادان در ایران بین ۱۸ تا ۳۸ سال سن دارند
علیرضا جزینی، قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ایران می گوید که باید دو واحد درس اجباری پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه تدریس شود. به گفته آقای جزینی، شیوع "داروهای حاوی مخدر" در دختران دانشجو بیش از پسران است.
ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نهاد آموزش و پرورش در قبال آموزش اصول تحزب به جوانان چه رسالتی دارد؟

تاریخ:شنبه 4 بهمن 1393-10:34 ق.ظ

نهاد آموزش و پرورش در قبال آموزش اصول تحزب به جوانان چه رسالتی دارد؟

    ممكن است بعضی كشیده شدن مسائل سیاسی و اجتماعی بحث برانگیز را به مدارس سرآغاز تشتت و تشنج در مدارس و یادآور برخی مسائل تلخ گذشته بدانند . اما این تصور به هیچ وجه درست نیست . زیرا اولا : تشكیل احزاب سیاسی در سطح جامعه از ضروریات مشاركت مردم در امور سیاسی ـ اجتماعی و از محورهای اصلی تشكیل جامعه مدنی است .

   ثانیا : مدرسه ، ماكت جامعه است و این مدرسه است كه باید دانش آموزان را برای ایفای نقش خود در جامعه پرورش دهد .

   دیالوگ و گفتگوی صحیح بین اندیشه ها ، گرایش ها و تفكرات مختلف ، اجتناب ناپذیر و از ویژگی های یك جامعه مدنی و توسعه یافته است . یك جامعه آزاد منهای دیالوگ صحیح بین اندیشه ها و گرایش ها بدل به افغانستان دوران طالبان می شود . 

اگر چنین امری ضرورت دارد ، جایگاه تربیت چنین افرادی برای ایفای نقش در جامعه مدنی كجاست ؟ 

آیا جایی بهتر از مدرسه سراغ داریم تا در آن افراد را برای عهده دار شدن نقش اجتماعی خود در جامعه فردا پرورش دهیم؟ 

پس نباید از وجود گرایش های مختلف در مدرسه بهراسیم و از كشیده شدن مسائل سیاسی جامعه به میان مدرسه بترسیم . چیزی كه در اینجا مهم است آموزش چگونگی دیالوگ و گفتگو بین گرایش های گوناگون و تفكرات مختلف است . در همین جاست كه باید تحمل عقیده مخالف ، احترام به نظریات دیگران ، تسامح و تساهل ، مشاركت در امور اجتماعی ، پذیرفتن نظر اكثریت مخالف نظر خود و مدارا و....را باید به دانش آموزان عملا آموزش داد . ایجاد زمینه بروز و رشد شخصیت نوجوانان و جوانان و آماده شدن برای زندگی در اجتماع از مهم ترین وظایف نهاد مدرسه و آموزش و پرورش است .

    اگر تجربه تشكیل احزاب در كشور ما تا كنون ناموفق بوده ، دلیل عمده آن این است كه ما هیچ گاه از راه صحیح آموزش اصول تحزب در مدارس و تجربه عملی آن در مدرسه آغاز نكرده ایم .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامه یک معلم به رییس جمهور

تاریخ:جمعه 3 بهمن 1393-03:20 ب.ظ

 

نامه  یک معلم عزیز به جناب آقای دکتر روحانی ،ریاست محترم جمهور

بسم ا...الرحمن الرحیم

"خداوندا... تو شاهدی که اگر دغدغه افتادن به ورطه ی گناه نبود، کماکان دندان برجگر می نهادیم و صبر پیشه می کردیم. ما را از خودخواهی و غرور مصون بدار"

جناب آقای دکتر روحانی ،ریاست محترم جمهور:

        بی تعارف برایتان می نویسم ،بی تکلف و با همه احساسم . باشد که با چشم دل بخوانید و به کلید تدبیر بگشایید این قفل زنگاربسته ی سی و چند ساله را.

        همان گونه که حضرت عالی بهتراز هر کسی در جریان تاریخچه آموزش و پرورش کشورها هستید ، زمان نشان داده است که هرکشوری در طول دوران تاریخش، هرگاه به فرهنگ و علم بهای بیشتری داده است ، جهش بزرگی را در همه زمینه ها تجربه کرده است. نیازی به مثال زدن نمی بینم، چون مطمئنم که حضرت عالی به تمام و کمال واقف به این موضوع هستید.

ادامه نامه جالب این معلم را در لینک زیر مطالعه فرمایید:

 
نامه یک معلم به رییس جمهور :

http://2geo.persianblog.ir/داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo
***