تبلیغات
معلمان ایران - بیانیه پایانی همایش سراسری اصلاح‌طلبان

هر شب سحر خورشید را بیدار كردم / عفریت شب را بر فراز دار كردم

بیانیه پایانی همایش سراسری اصلاح‌طلبان

تاریخ:دوشنبه 29 دی 1393-10:45 ق.ظ

 بیانیه پایانی همایش سراسری اصلاح‌طلبان


 برگزاری اجلاس سراسری نمایندگان اصلاح‌طلبان کشور فرصتی است تا این جریان فکری و سیاسی یک‌بار دیگر بر هویت تاریخی و پرافتخار خود پای بفشارد.

این جریان٬ تبارش به دینداران روشن‌بین مشروطه‌طلب و آزادی‌خواه می‌رسد و افتخار پیشتازی و پیش کسوتی در دفاع از خط اصیل امام خمینی (ره)، انقلاب و ارزش‌های دینی و ملی را در کارنامه دارد و مدافع قرائتی از نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی است که در آن اسلامیت و جمهوریت سازواره‌ای همسو و هماهنگ است. شاخص‌ترین ویژگی این جریان، دفاع عقلانی – برهانی از دین و باور به انتخابی و آگاهانه بودن آن است و بر این مبنا، هیچ اعمال حاکمیتی به نام دین در غیاب خواست و انتخاب مردم را به رسمیت نمی‌شناسد. اصلاح طلبی، جریانی است در تداوم تلاش روحانیون روشن بین و روشنفکران دین باور در مسیر بر پایی جامعه‌ای آزاد، آباد، اخلاق مدار و عادلانه که رویی گشاده نسبت به همه دستاوردهای عقلانی و علمی بشریت دارد و به فرموده حضرت امام با تکیه بر اجتهادهای پویا و منطبق با مقتضیات زمان و مکان از منابع دینی، در پی استقرار جامعه‌ای دیندار، پیشرفته، مرفه، مردم سالار و عادلانه است.

گروه‌ها و تشکل‌هایی که ذیل عنوان گروه‌های خط امام از زمان حیات امام در نزدیک‌ترین پیوند اعتقادی با اندیشه‌های ضد تحجر، مردم باور، عدالت خواه و استقلال طلبانه ایشان به صحنه آمدند و پس از آن حماسه دوم خرداد را با انتخاب حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی رقم زدند و تا به امروز مستمرا بر قرائتی خردگرا و مردم سالار از دین، پای فشرده‌اند و در جریان انتخابات ۹۲ در پس آن همه تلاش و هجمه سنگین چندین ساله که برای حذف و بایکوت آن صورت گرفته بود٬ با شعار اعتدال و با همت و هوشیاری مردم مجددا حضور و انسجام خود را تثبیت نمود.
 اصلاح‌طلبان شرکت کننده در این اجلاس با تاکید و تجدید میثاق با این میراث و مواضع پرافتخار، با توجه به شرایط خطیر جهانی و موقعیت حساس ملی ملاحظات زیر را مورد تاکید قرار می‌دهند.

۱ – ما به همه جهانیان اعلام می‌کنیم اصلی ترین پشتوانه امنیت ملی خود را اتحاد و انسجام و اعتماد عمومی می‌دانیم و بر اساس فتوای مقام معظم رهبری تولید و توسل به سلاح اتمی را حرام می‌دانیم و پرچمدار و مدافع گفتگوی تمدن‌ها و حامی ایده جهان عاری از خشونت هستیم.

در همین راستا هر گونه اقدام و اعمال تروریستی و خشونت طلبانه را در تقابلی بنیادین با رسالت رحمانی همه انبیاء بویژه پیامبر عظیم الشأن اسلام و اصول وحیانی دانسته و قویا محکوم می‌کنیم و در عین حال رفتارهای دو گانه و اقدامات زمینه ساز این گونه جریان‌های افراطی و خشونت‌پرور را نیز محکوم می‌نماییم.
 ۲ – ما معتقدیم اینک که به یمن انتخاب مردم و رویکرد دولت تدبیر و امید گام های ارزنده و اعتماد آفرینی در مسیر حل مناقشات هسته‌ای برداشته شده است و نگاه همدلانه مجمو عه قوای کشور در حمایت از این تلاش‌ها جهت یافته است، قدرت‌های جهانی باید از هرگونه فرصت سوزی اجتناب نموده و به حل کلیدی‌ترین مناقشه موجود کمک نمایند. ملت صلح طلب ایران با دقت فرآیند امور را رصد می‌نماید و کارشکنان داخلی و فرصت سوزان بین المللی باید مراقب باشند تا خدای ناکرده مسولیت عواقب شکست این تلاش‌ها دامنگیرشان نشود.

۳ – ما بر این باوریم بنیادی‌ترین تضمین کننده امنیت ملی، وحدت و انسجام ملت است و این امر منوط به رسمیت شناختن حقوق حقه و قانونی همه اقوام، پیروان ادیان الهی و مذاهب و سلیقه‌های مختلف سیاسی و فکری است و یوم الله‌ها و مناسبت‌های دینی، انقلابی و ملی باید به عنوان فرصتی برای تحکیم و تقویت این پیوندهای امنیت آفرین فهمیده و تفسیر شود و هر اقدامی خلاف این مسیر را مغایر مصالح و منافع ملی ارزیابی می‌کنیم و انتظار داریم هرچه سریع‌تر شاهد اقدامات وتدابیر لازم جهت رفع عوامل استمرار شکاف‌های مخرب فعلی باشیم.

۴ – ما برضرورت اجرای تام و تمام همه اصول قانون اساسی و نفی برخورد تقلیل‌گرایانه و گزینشی برخی وجوه و اصول آن در قبال اصول دیگر تاکید داریم و ریشه بسیاری از معضلات فعلی را همین برخوردهای گزینشی ناموجه و تابو پنداری توجه به برخی اصول معطل مانده می‌دانیم.

ما بر تامین و تضمین آزادی‌های مدنی افراد، و احزاب و رسانه‌ها، برپایی کرسی‌ها و مناظره‌های آزاد اندیشی، بویژه در عرصه‌های دانشگاهی و رسانه ملی، گردش آزاد اطلاعات و اخبار برای همه جریان‌های مسالمت جو در چارچوب قانون اساسی تاکید داریم.

در نظامی که قانون اساسی و مقام رهبری، صراحتا بر حق نقد و نظر و نظارت همگانی بر همـهٔ اجزای ارکان و مسئولیت‌های نظام تاکید دارند، جای تعجب است که در عالی ترین نماد و مظهر اعمال اراده ملت، یعنی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان نتوانند از حق قانونی خود برای طرح دیدگاه‌هایشان استفاده نمایند.

ما رخدادهای چند روز اخیر مجلس را نقصانی خطیر و نمودی بسیار زشت، خشونت طلبانه و ناموجه می‌دانیم و یکا یک نمایندگان و هیات رئیسه محترم مجلس را به دفاع از ایفای این حق نمایندگان فرا می‌خوانیم.

۵ – ما بر ضرورت ایجاد بسترهای مناسب برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات آتی مجلس و نفی شیوه‌های محدودیت آفرین در حق انتخاب مردم و تضمین شرایط برای برقراری انتخابات آزاد، قانونمند و رقابتی تاکید داریم و بر این باوریم که آموزه حق الناس محسوب کردن رأی مردم راهبردی کلیدی است. باید راهبردهایی اتخاذ شود که حتی مخالفین هم به فرآیند مشارکت در انتخابات دعوت و ترغیب شوند و همه باور داشته باشند که کلیه ارکان نظام به نتایج برآمده از رقابت آزاد و سالم پایبند خواهند بود. در همین راستا از دولت محترم٬ به ویژه وزارت کشور که مسئولیت اجرایی انتخابات را به عهده دارد٬ تقاضا داریم تمهیدات لازم برای تقویت اعتماد عمومی و نفی نگرانی از تاثیر سوء شائبه گرایش‌های سیاسی مسئولان و دست‌اندرکاران اجرایی انتخابات را فراهم آوردند.

۶ – وحدت و انسجام جریان بزرگ همه طیف‌ها و نیروهای اصلاح طلب و پیروان مشی اعتدال، ضرورتی حیاتی است و همه براین امر تصریح داریم که راهبردمان، پیروی از خرد جمعی و سازوکارهای بر آمده از آن است که هیچ خیر و مصلحتی بالا‌تر از این راهبرد برایمان متصور نیست و پایبندی به خرد جمعی را از بارز‌ترین نمودهای اثبات هویت اصلاح طلبانه محسوب می‌نماییم.

۷ – ما بر ضرورت حفظ احترام و جایگاه رهبران و بزرگانی که سرمایه اجتماعی و ملی این جریان محسوب می‌شوند تاکید داریم وحسن استفاده از این بزرگان در تقویت انسجام و ارتقای فرهنگ تحزب و تحکیم پیوندهای تشکیلاتی و نهادمند کردن تفکر و اندیشه اصلاح طلبی و مشی اعتدال گرایانه را فرصتی تاریخی می‌دانیم و همه را به تحقق آن متعهد و ملتزم می‌دانیم.

۸ – ما ضمن درک شرایط دشوار و بسیار سختی که بخش مهمی از آن محصول عملکردهای ناصواب و تصمیمات نسنجیده مدعیان اصول‌گرایی دولت‌های گذشته است ِ، موکدا از دولت و مجلس می‌خواهیم، راهبرد کاهش تورم، مقابله با بیکاری و رکود، و ارتقای موقعیت اقتصادی و معیشت اقشار فرودست را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند. در همین راستا از افراد و جریان‌هایی که خود مستقیم یا غیر مستقیم در ایجاد و پیدایش این بحران‌ها بیشترین سهم را داشته و کارنامهٔ آمیخته با فساد، اختلاس و حیف و میل اموال و سرمایه‌های عمومی آن‌ها روز به روز با ابعاد و ارقام نجومی‌تر کشف و آشکارمی شود، می‌خواهیم به جای کارشکنی و مقابله با دولت و اظهار دلواپسی‌های نابجا، اندکی به خودآیند و بیش از این موجبات تاخیر در تحقق انتظارت ملت را فراهم نسازند.

۹ – ما از دولت و قوه قضائیه می‌خواهیم، سرچشمه‌های فساد و انحصارات بحران آفرین را که در کنار اقدام به وظایف قانونمند خود در خدمت به مردم و کشور در عرصه‌های اقتصادی، رسانه‌ای حضور همه جانبه پیدا کرده‌اند را بخشکانند و آنان را به عرصه‌های اصلی خود مقید گردانند.

۱۰ – ما بر لزوم احترام و اعتنای هر چه بیشتر به حقوق مشروع زنان و ایجاد بسترهای مناسب برای رفع ستم‌های تاریخی وارده بر آن‌ها و ارتقای موقعیت‌های شغلی، علمی، مدیریتی و سیاسی آنان متناسب با کرامت انسانی ایشان تاکید داریم و از دولت محترم می‌خواهیم با عنایت بیشتری به این مهم توجه نشان دهند.

 

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات

همایش سراسری اصلاح طلبان کشور

۲۵/۱۰/۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
What is limb lengthening surgery?
یکشنبه 12 شهریور 1396 07:02 ق.ظ
Magnificent items from you, man. I have remember your stuff previous to and you're just extremely fantastic.
I actually like what you have obtained right here, certainly
like what you're saying and the way during which you are saying it.
You're making it enjoyable and you still care for to keep it wise.

I can't wait to learn far more from you. This is really
a tremendous site.
BHW
دوشنبه 28 فروردین 1396 10:17 ق.ظ
What i don't realize is if truth be told how you are no
longer actually much more smartly-liked than you may be right now.

You are so intelligent. You already know therefore significantly on the subject of this topic, made me in my opinion consider it
from so many various angles. Its like women and men don't seem to be fascinated except it's something to do with Lady gaga!
Your individual stuffs outstanding. At all times maintain it up!
افزایش بازدید واقعی
دوشنبه 29 دی 1393 11:52 ق.ظ
خیلی راحت میتونی بازدیدت رو افزایش بدی ، فقط کافیه وبلاگت رو توی سایت ما لینک کنی .

با یه تبادل لینک بازدید وبلاگت رو چند برابر کن
ماهور
دوشنبه 29 دی 1393 10:54 ق.ظ
سلام دوست من

وبلاگ بسیار خوبی دارید منم به تازگی یک سایت زدم خوشحال میشم نظرتونو در موردش بدونم و اگر لطف کنید منو لینک کنید لطف بزرگی کردید بعد خبر بدید منم لینکتون کنم

باز هم بهتون سر می زنم و منتظر نظرتون هم هستم

ایام به کام و ارزوی بهترین ها برای شما
ترنم
دوشنبه 29 دی 1393 10:52 ق.ظ
سلاااااام
اگه به من هم سری بزنی حتما خوشت میاد یه بار امتحان کن
مرسیییییی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo
***